Deklaracja dostępności

Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych  i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: www.bibliotekawsiedlcu.edupage.org

Data publikacji strony internetowej: 24.10.2020 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 21.12.2020 r.

Dane teleadresowe jednostki:

Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu

Siedlec 16 A

99-100 Łęczyca

Tel. (24) 722 37 99

e-mail:gbpsiedlec@o2.pl
strona internetowa:
www.bibliotekawsiedlcu.edupage.org

Status pod względem zgodności

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

• zdjęcia nie posiadają opisów alternatywnych;
    • niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej;
    • brak mapy dojazdu

Ułatwienia na stronie podmiotowej

• kontrast spełnia wymagania WCAG na poziomie AAA
    • możliwość powiększania wielkości liter
    • każda zakładka posiada wyszukiwarkę

Data sporządzenia deklaracji:

Deklarację sporządzono dnia 2020-10-06

Deklaracje sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiszowe

Strona obsługuje standardowe skróty klawiszowe przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osoba  do kontaktu  – Agnieszka Prawda, adres poczty elektronicznej: gbpsiedlec@o2.pl.  Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (24) 722 37 99. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikacje mobilna chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można złożyć skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich (strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl).

Dostępność architektoniczna

Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu mieści się w budynku użyteczności publicznej, jednokondygnacyjnym położonym przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w SiedlcuPrzed budynkiem wyznaczono 10 miejsc parkingowych dla interesantów.

Lokal biblioteki nie  posiada wejścia dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Niemożliwy jest wjazd do lokalu na wózku inwalidzkim (brak pochylni oraz stopień przed budynkiem biblioteki). Brak również poręczy ułatwiającej poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich, osobom starszym oraz prowadzącym wózki dla dzieci.

Możliwe jest poruszanie się po bibliotece – w skorzystaniu ze zbiorów pomaga bibliotekarz.

Biblioteka nie posiada zaplecza higieniczno-sanitarnego, w tym dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do lokalu biblioteki można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W chwili obecnej nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego.

Lokal biblioteki nie posiada głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące, pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych.

• Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu
    Siedlec 16A