• Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" w Krakowie – "Zimowa afera – ktoś porwał Renifera!"

    15 grudnia na specjalne zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlcu Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa przedstawił dzieciom spektakl pod tytułem Zimowa afera – ktoś porwał Renifera!.

    Była to opowieść świąteczna, dzięki której dzieci mogły poczuć Ducha Świąt Bożego Narodzenia oraz poznać historię Świętego Mikołaja.  

     

    Zimowa afera- ktoś porwał Renifera!

    Zima to wyjątkowy czas- cały świat pokryty jest kołderką śniegu, ulice skrzą się blaskiem kolorowych lampek, a wszędzie unosi się zapach pierniczków. Ludzie mijają się z uśmiechem na ustach, są pomocni i życzliwi, bardziej niż zwykle pragną być blisko swoich rodzin i przyjaciół. Jeszcze długo po świętach słychać jak w domach śpiewane są kolędy, a radość z otrzymanych prezentów sprawia, że bardzo ciepło wspominamy ten czas. Co by się stało gdyby zima trwała cały rok? Dostrzeglibyśmy wówczas jakie ważne wydarzenia niesie ze sobą.

     

    Bałwanek Kuleczka chciałby, aby zima nigdy się nie kończyła. Pragnie zbadać, dlaczego już w marcu nadchodzi wiosna i zastanawia się jak można by przedłużyć mroźny czas. Zaniepokojony faktem, że wkrótce mogą przyjść roztopy, opracowuje zaskakujący plan. Mimo tego, że detektyw Kuleczka jest bardzo sprytny, dzieci wkrótce wpadną na trop zimowej afery- ktoś podszywa się pod Świętego Mikołaja! Niestety to nie koniec niespodzianek- znika dowodzący zaprzęgiem Renifer Kopytko, przez co sanie z prezentami mogą wcale nie wyruszyć z Bieguna Północnego. Czy dzieci odnajdą Renifera i pomogą Bałwankowi zrozumieć co jest najważniejsze?

    Jedno jest pewne - tej zimy nic nie będzie takie samo...

     

     

    Przedstawienie obejrzało ok. 50 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu. Dzieci świetnie się bawiły i aktywnie brały udział w spektaklu, pomagając detektywowi Kuleczce oraz Reniferowi w przedświątecznych zadaniach. 

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

     

  • Specjalne głośne czytanie

    23 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu zorganizowała specjalne głośne czytanie w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W czytaniu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki oraz klas I-III Szkoły Podstawowej.

    Książeczki czytali specjalnie zaproszeni goście: Pani Aneta Kuczkowska, dyrektor szkoły zapoznała maluchy z opowieścią o Tupciu Chrupciu. Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Aleksandra Jerzmanowska z uroczym pomocnikiem przeczytała historię o Kubusiu Puchatku, a Pani Marta Łuczak, nauczycielka przedszkola przybliżyła przygody żółwia Franklina. Natomiast książeczkę edukacyjną z serii Specjalne moce przeczytała przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Marysia Pacholczyk. 

     

    Wszystkim zaproszonym gościom serdecznie dziękuję za zaangażowanie.

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

     

  • Czasopisma dostępne w bibliotece

    Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu oferuje swoim czytelnikom wiele atrakcyjnych tytułów czasopism. Wsród nich znajdują się zarówno czasopisma edukacyjne, jak i prasa kolorowa oraz Dziennik Łódzki. Czasopisma można wypożyczyć maksymalnie na 2 tygodnie. Zachęcam do wypożyczania. 

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

  • Sieć na kulturę w podregionie skierniewickim

    W kwietniu i maju 2021 r. w Bibliotece zostały przeprowadzone warsztaty „Kompetencje medialne” w ramach projektu „Sieć na kulturę” realizowanym przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju, finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

    Zajęcia odbywały się za pomocą aplikacji Teams, kilka razy w tygodniu. Uczestnicy szkolenia w wieku 10-15 lat w grupie 9-cio osobowej doskonalili swoje kompetencje medialne z zakresu: bezpieczeństwa w sieci, prawa autorskiego i medialnego, znajomości zasad etyki obowiązującej w Internecie, dowiedzieli się jak ważna w szkole i pracy jest ergonomia. Poznali także dostępność zasobów cyfrowych online i sposoby na wysyłanie dużych plików.

    Zajęcia prowadziła Aneta Kunowska wraz z trenerem wspomagającym Martą Klimanek z FWZR.

    W ramach projektu dzieci zdobyły solidną dawkę wiedzy oraz otrzymały certyfikaty potwierdzające ich udział w szkoleniu, a Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu otrzymała 6 tabletów marki Lenovo, które będą służyć wszystkim Czytelnikom Biblioteki.

    Głównym celem projektu Sieć na kulturę jest:

    – podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych

    – rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć

    – wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

     

    W ramach projektu:

    – każda przyjęta do projektu Gminna Samorządowa Instytucja Kultury otrzyma komplet materiałów edukacyjnych,

    – sprzęt do prowadzenia zajęć,

    – wsparcie finansowe w organizacji przewozów dzieci i młodzieży na zajęcia,

    – dostęp do forum wymiany wiedzy i doświadczeń na platformie e-learingowej,

    – wsparcie online oraz dostęp do materiałów szkoleniowych we wszystkich tematach realizowanych w ramach projektu,

    – każdy przyjęty do projektu pracownik Gminnej Samorządowej Instytucji Kultury weźmie udział w szkoleniu, w ramach wybranej ścieżki tematycznej.

     

     

    Efekty i korzyści dla Gminnej Samorządowej Instytucji Kultury (GSIK):

    – wzmocnienie wizerunku poprzez wprowadzenie do oferty atrakcyjnych;

    i przyszłościowych zajęć;

    – wzrost kompetencji pracowników w zakresie nauczania nowych technologii;

    – sprzęt wykorzystywany podczas zajęć zostaje przekazany GSIK;

    – wzrost aktywności cyfrowej społeczności lokalnej.

     

     

    Efekty i korzyści dla pracowników GSIK:

    – rozwój kompetencji cyfrowych;

    – rozwój zawodowy poprzez możliwość prowadzenia dodatkowych zajęć;

    – osobista samorealizacja i wzrost aktywności edukacyjnej, zawodowej

    i społecznej.

     

    Efekty i korzyści dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat

    – ciekawe zajęcia pozalekcyjne, jako forma spędzania wolnego czasu,

    – świadomość korzyści wynikających wykorzystywania technologii w różnych sferach życia,

    – nabycie kompetencji obsługi i wykorzystania TIK i narzędzi internetowych.

    https://www.siecnakulture.pl/

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

  • Wyniki konkursu "Strasznie fajne Halloween"

    Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu w październiku ogłosiła konkurs pt. "Strasznie fajne Halloween". Konkurs polegał na przygotowaniu kreatywnego lampionu lub lampionu z dyni. 

    Do konkursu zostało zgłoszonych 12 prac, prezentujących bardzo wysoki poziom artystyczny. W związku z tym oprócz 3 zwycięskich prac zostały przyznane 3 wyróżnienia. 

     

    Każdy uczestnik otrzyma imienny dyplom. Zwycięskie prace otrzymają dodatkowo karty prezentowe do empiku, a wyróżnione –  drobne niespodzianki. 

     

    Wyniki konkursu:

     

    I miejsce – Michalina Chilarska

    II miejsce – Zosia Jerzmanowska

    III miejsce – Wojtek Popławski

     

    Wyróżnienia:

     

    Paulina Pawłowska, Maja Stawicka, Zuzanna Kołodziejska

     

    Pozostali uczestnicy konkursu:

    Emilia Czekalska, Jan Kołodziejski, Zuzanna Chilarska, Weronika Mikołajczyk, Lena Gładysz, Agata Kołodziejska

     

     

    Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję.

     

    Zapraszam do galerii zdjęć, w której można zobaczyć wszystkie konkursowe prace. 

     

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

     

     

  • „Mała książka – wielki człowiek” – IV edycja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siedlcu

    Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu rozpoczyna realizację kolejnej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek" organizowanego przez Instytut Książki w Krakowie.

    Akcja ma na celu zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek z dziećmi i codziennego czytania z dzieckiem.

    Na nowych i zapisanych czytelników (dzieci w wieku przedszkolnym – roczniki 2015-2018) czekają książkowe wyprawki na czytelniczy start!

     

    Znajdują się w nich:

    – specjalna książeczka, dopasowana do wieku dzieci pt. Pierwsze czytanki dla…

    – Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek

    – broszura informacyjna dla rodziców.

     

    Po każdej wizycie w bibliotece podczas której dziecko wypożyczy co najmniej jedną książkę, na Karcie Małego Czytelnika pojawi się kolejna naklejka. Ten, kto uzbiera 10 naklejek, otrzyma m.in. Dyplom Małego Czytelnika.

     

    Wspólne czytanie rozwija w dzieciach pasję, a także pomaga ćwiczyć ortografię, poszerza zasób słownictwa oraz poprawia pamięć. To również wspólnie spędzony czas i inwestycja w rozwój dziecka. 

     

    Po odbiór wyprawek czytelniczych zapraszam do biblioteki!

     

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

  • Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" w Krakowie – "Prastara Książnica- Skarb i tajemnica"

    13 października na specjalne zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlcu Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa przedstawił dzieciom spektakl pod tytułem Prastara Książnica- Skarb i tajemnica.

    Była to opowieść promująca czytelnictwo, korzystanie z biblioteki oraz świadome korzystanie
    z Internetu. 

     

    W dzisiejszym świecie często mawia się, że internet to skarbnica wiedzy. Bez trudu i większego wysiłku znajdziemy tam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy to oznacza, że Biblioteki pustoszeją? Książki i papierowe encyklopedie nie są nam już potrzebne? Nic bardziej mylnego!Piratka Kira to odkrywca. Swoją ogromną ciekawość świata przejawia podróżując. W telefonie ustala plan wycieczek i z determinacją płynie na swoim statku do celu. Pewnego dnia dociera do zaginionej wyspy, na której podobno ukryty jest skarb. Kiedy szczęśliwa próbuje otworzyć swoją internetowa mapę, okazuje się, że na wyspie nie ma.... WiFi!!? Co teraz zrobić i jak sobie poradzić? Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz? Na te pytania dotąd odpowiadał Kirze internet. Teraz musi radzić sobie sama. Dziewczynka wkrótce spotyka tygrysa, mieszkańca wyspy. Nowy znajomy z pewnością postara się pomóc, zna wyspę jak nikt! Ponadto okazuje się, że może zaprowadzić Kirę do Starszego Wyspy- Szamana, który podobno jest najmądrzejszym człowiekiem na całej planecie. Wizyta u Szamana będzie dla dziewczynki kolejnym zaskoczeniem, bowiem Starszy Wyspy przekaże jej pewien rebus, który będzie musiała rozwiązać wraz z dziećmi. Na papirusie widnieje napis KSIĄŻNICA. Cóż to jest? Co to za miejsce... I gdzie ukryty jest skarb?

     

    Przedstawienie obejrzało ok. 30 uczniów z przedszkola, zerówki, klas I-III oraz  z kl. IV i V Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu. Dzieci świetnie się bawiły i aktywnie brały udział w spektaklu, pomagając piratce odnaleźć ukryty skarb. 

     

     

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

  • Halloween w Bibliotece

    Gminna Biblioteka Publiczna organizuje "Październik z Halloween". W ramach tej akcji przez cały miesiąc w bibliotece będzie panował nieco straszniejszy nastrój. Jakie atrakcje zostały przewidziane dla czytelników? 

    1. Konkurs na najładniejszą dynię lub lampion dla dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat;

    2. Głośne czytanie strasznych książek (młodsze klasy);

    3. Straszne planszówki;

    4. Straszne zakładki – każdy, kto wypożyczy straszną książkę otrzyma jeden z trzech wzorów limitowanych zakładek przygotowanych przez Dyrektor Biblioteki;

    5. Straszny klimat – w bibliotece zagościły już straszne motywy, których będzie przybywać;

    6. 29 października – kumulacja Halloween. Szczegóły wkrótce!

     

     

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

     

     

    Zachęcam do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek. Oczywiście, strasznych książek jest znacznie więcej niż na zdjeciach.Czekają już na wspaniałych czytelników biblioteki. 

  • Konkurs "Strasznie fajne Halloween"

    Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu ogłasza kolejny konkurs! Tym razem trzeba będzie wykazać się umiejętnościami plastycznymi oraz kreatywnoscią. 

    §1

     

    Organizatorem konkursu „Strasznie fajne Halloween” jest Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu, Siedlec 16A, tel. (24) 722 37 99.

     

    §2

    Konkurs trwa od 8 października września do 25 października 2021 r.

    §3

    Konkurs jest organizowany dla dzieci i młodzieży w wieku 5–18 lat, którzy są czytelnikami
    GBP w Siedlcu.

    §4

    Laureatami zostaną 3 osoby, które w okresie od 8 października do 25 października 2021 r. wykonają i przyniosą do Biblioteki kreatywnie wykonaną przez siebie dynię na Halloween LUB lampion na Halloween. Technika dowolna, oceniana  będzie kreatywność, wykonanie oraz zaangażowanie uczestników konkursu w wykonaną pracę.  Na zwycięzców  czekają nagrody – za zajęcie miejsca na podium przewidziana została nagroda
    w postaci bonu prezentowego do empiku o wartości 50 zł oraz książka.

    §5

    Osoba uczestnicząca w konkursie musi posiadać swoją własną kartę czytelnika lub założyć ją podczas trwania konkursu.

    §6

    Celem konkursu jest zachęcenie do korzystania z usług Biblioteki, rozwijanie talentów manualnych wśród młodych czytelników, upowszechnianie czytania jako wartościowej formy spędzania czasu wolnego dzieci
    i młodzieży oraz rozwijanie kreatywności młodych czytelników.

    §7

    Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 29 października 2021 r. na stronie Biblioteki – bibliotekawsiedlcu.edupage.org oraz profilu Facebook GBP w Siedlcu.

    §8

    Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

     

     

     

    Warunki konkursu

     

    1. Osoby biorące udział w konkursie muszą być czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlcu.

    2. Czas trwania konkursu: 8 października – 25 października 2021 r.

    3. Uczestnictwo w konkursie oznacza zaakceptowanie warunków Regulaminu.

    4. Każdy Uczestnik konkursu musi oddać do Biblioteki wypełnioną przez jego rodzica lub opiekuna prawnego kartę zgłoszenia dziecka do konkursu „Strasznie fajne Halloween”. W przypadku braku zgody, jego przebranie nie zostanie zakwalifikowane do konkursu.

    5. Karty zgody dla Uczestników dostępne są w Bibliotece.

     

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

     

  • Relacja ze spotkania autorskiego z Pawłem Wakułą

    28 września o godz. 11:00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Siedlcu odbyło się spotkanie autorskie dla klas 4-8 z Pawłem Wakułą, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Siedlcu.

    Autor w niezwykle interesujący i zabawny sposób opowiadał o meandrach historii, a także pracy pisarza oraz rysownika. Przedstawił też krótko osobę i twórczość Stanisława Lema. Zaprezentował swoje książki, a także narysował kilka rysunków specjalnie dla młodzieży.

    W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas 4–8 Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu. Paweł Wakuła odpowiadał również na ciekawe i wnikliwe pytania dzieci. Po spotkaniu ustawiła się kolejka chętnych po zakup książki oraz autograf pisarza. Pisarz podpisał również książki dla czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlcu, które już czekają na czytelników. 

     

    Dziękuję Szkole za udostępnienie miejsca na spotkanie autorskie. 

     

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

     

     

  • Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą

    28 września o godz. 11:00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Siedlcu odbędzie się spotkanie autorskie dla klas 4-8 z Pawłem Wakułą, którego organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu.

    Spotkanie będzie dotyczyło twórczości Lema, ekologii oraz różnych zagadnień historycznych. Autor odpowie też na wszystkie pytania uczestników spotkania.

     

    Spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Każdy uczestnik zostanie uprzednio zapoznany z regulaminem spotkania. 

     

    Paweł Wakuła – Absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Uprawia niepoważny zawód rysownika-humorysty. Jego zbiór opowiadań Co w trawie piszczy został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Jego książki o Leśniczym Piątku powstały pod patronatem i z inspiracji Lasów Państwowych. Autor bestsellerowego zbioru opowiadań o władcach Polski – Jagiełło pod prysznicem. Pomysłodawca cyklu historycznego dla dzieci Zdarzyło się w Polsce.

     

    Lista książek, których Paweł Wakuła jest autorem oraz współautorem:

    1. Opowiadania o psach

    2. Tuwimowo

    3. Opowiadania o zwierzętach

    4. cykl opowiadań historycznych Zdarzyło się w Polsce

    5. O czym szumi las

    6. Jagiełło pod prysznicem

    7. Na tropie sześcioptaka

    8. Dębowa kołyska

    9.  Opowiadania na dobranoc

    10. Mój tata jest olbrzymem

    11. zbiór opowiadań Czarownice są wśród nas

    12. Co w trawie piszczy

    13. Opowiadania z uśmiechem

    14. Wierusz i Nikt

    15. Jajecznica Kolumba

    16. Bjorn – syn burzy

    17. Dentysta w paszczy krokodyla

    18. Smoki wyobraźni (dla dorosłych)

    19. Bjorn. Kruki Odyna

    20. Wielka historia małych miast woj. łódzkiego

    21. Kosmiczne przygody Bruma i Gruma

    22. O kocie malarzu, krowie biegaczce i prosiaku tancerzu

    23. Uniejowskie duchy

    24. Kajtek i Yetik

     

    Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki z autografem, WYŁĄCZNIE za gotówkę.

  • Rozwiązanie konkursu na najlepszy czytelniczy hasztag

    GBP w Siedlcu wybrała najciekawszy hasztag, mający promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży!

    Brzmi on następująco:

     

    #książkasięnierozładujezatotysięwiedząnaładujesz

     

    Książka się nie rozładuje, za to Ty się wiedzą naładujesz. 

     

    Autorką zwycięzkiego hasztagu jest Emilia Czekalska z SP w Siedlcu.

     

    Serdecznie gratuluję!

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska 

  • Rozwiązanie konkursu na najlepszego dorosłego czytelnika GBP w Siedlcu w 2021 r.

    W dniach 1 stycznia – 8 września 2021 roku wszyscy pełnoletni czytelnicy GBP w Siedlcu poprzez aktywne wypożyczanie i czytanie ksiażek brali udział w konkursie na najlepszego czytelnika. Frekwencja była bardzo wysoka, a poziom wyrównany i bardzo wysoki. 

    Po zliczeniu wszystkich wypożyczonych książek okazało się, że GBP  w Siedlcu ma 2 najlepszych czytelników. 

    Ex aequo 1 miejsce zajmują: Pani Iwona Starzyńska oraz Pani Monika Zachwieja.

    Obie Panie otrzymują nagrodę główną, czyli bon do empiku o wartości 100 zł.

    Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu!

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska 

  • Konkurs na najlepszy czytelniczy #hasztag

    Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu ogłasza kolejny konkurs! Tym razem promujący czytanie wśród dzieci i młodzieży – konkurs na najlepszy, najciekawszy czytelniczy #hasztag. 

    Regulamin konkursu „Czytelniczy hasztag”

     

    §1

     

    Organizatorem konkursu na najlepszy „Czytelniczy hasztag” jest Gminna Biblioteka Publiczna
    w Siedlcu, Siedlec 16A, tel. (24) 722 37 99.

     

    §2

    Konkurs trwa od 1 września do 15 września 2021 r.

    §3

    Konkurs jest organizowany dla dzieci i młodzieży uczęszczających do klas 4–8 Szkoły Podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

    §4

    Laureatami zostaną 3 osoby, które w okresie od 1 września do 15 września 2021 r. wymyślą
    i prześlą do Biblioteki kreatywny czytelniczy hasztag, chwytliwy, zachęcający do czytania książek.  Na te osoby czekają nagrody – za zajęcie 1 miejsca przewidziana została nagroda
    w postaci bonu prezentowego do empiku o wartości 100 zł oraz książki. Nagrodzeni zostaną również laureaci drugiego oraz trzeciego miejsca.

    §5

    Osoba uczestnicząca w konkursie musi posiadać swoją własną kartę czytelnika lub założyć ją podczas trwania konkursu.

    §6

    Celem konkursu jest zachęcenie do korzystania z usług Biblioteki, rozwijanie czytelnictwa wśród młodych czytelników, upowszechnianie czytania jako wartościowej formy spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz rozwijanie kreatywności młodych czytelników.

    §7

    Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 30 września 2021 r. na stronie Biblioteki – bibliotekawsiedlcu.edupage.org oraz profilu Facebook GBP w Siedlcu.

    §8

    Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

     

     

    Warunki konkursu

     

    1. Osoby biorące udział w konkursie muszą być czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlcu.

    2. Czas trwania konkursu: 1 września – 15 września 2021 r.

    3. Uczestnictwo w konkursie oznacza zaakceptowanie warunków Regulaminu.

    4. Każdy Uczestnik konkursu musi oddać do Biblioteki wypełnioną przez jego rodzica lub opiekuna prawnego kartę zgłoszenia dziecka do konkursu „Czytelniczy hasztag”.
    W przypadku braku zgody, jego przebranie nie zostanie zakwalifikowane do konkursu.

    5. Karty zgody dla Uczestników dostępne są w Bibliotece.

     

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

  • Wyniki konkursu na najlepszego czytelnika lata 2021

    Przez cały lipiec i sierpień w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siedlcu trwał konkurs na najlepszego czytelnika lata 2021 r. Był skierowany do czytelników w wieku 3–18 lat. Frekwencja przeszła moje najśmielsze oczekiwania, zaangażowanie najmłodszych czytelników też! Pora zatem poznać zwycięzców, wyróżnionych i wszystkich uczestników. 

    I miejsce – Szymon Andrzejczak  (SP w Topoli Królewskiej)

    II miejsce – Wojtek Popławski (SP w Siedlcu)

    III miejsce – Michalina Chilarska (SP w Siedlcu)

     

    WYRÓŻNIENIE:

    1. Zuzanna Chilarska (SP w Siedlcu)

    2. Szymon Sieczka (SP w Siedlcu)

    3. Julian Marciniak (SP w Siedlcu)

     

    Pozostali uczestnicy:

    Jan Kołodziejski, Agata Kołodziejska, Zuzia Kołodziejska, Weronika Mikołajczyk, Maja Świerczyńska, Ania Kowalczyk, Jeremiasz Kowalczyk, Tobiasz Kowalczyk, Hubert Szczepański, Zosia Jerzmanowska, Maksymilian Malinowski, Natalia Filipiak. 

     

    Wszystkim czytelnikom serdecznie gratuluję i dziękuję za udział w konkursie. Zapraszam również do biblioteki po odbiór nagród – na każdego czeka coś miłego. 

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

  • KONKURS FOTOGRAFICZNY „Moja rodzina świetnie się spisuje”.

    Spisy ludności to najważniejsze badania statystyczne realizowane nie tylko w Polsce, lecz także we wszystkich krajach w Europie i na świecie. Uzyskana w nim wszechstronna i rzetelna wiedza na temat Polski i jej mieszkańców to ogromny kapitał społeczeństwa na przyszłość.

    Z okazji Narodowego Spisu Powszechnego 2021 Urząd Statystyczny w Łodzi ogłasza konkurs fotograficzny „Moja rodzina świetnie się spisuje”. Jego głównym celem jest promowanie wiedzy na temat NSP 2021, a w szczególności samopisu, jako obowiązkowej formy realizacji spisu. Daje także możliwość zaprezentowania talentu, kreatywności i pomysłowości. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia ilustrującego tytuł konkursu, czyli „Moja rodzina świetnie się spisuje”.

    Wykorzystaj swoją pasję do fotografii oraz kreatywne spojrzenie na otoczenie. Szczegółówe informacje oraz regulamin konkursu znajdziecie na stronie https://lodz.stat.gov.pl/nspkonkursfoto. 

  • „Jeśli masz chęć, wakacje z książką spędź” – konkurs na najlepszego czytelnika lata 2021 r.

    Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu serdecznie zaprasza młodszych czytelników do udziału w konkursie. 

    Regulamin konkursu
    „Najlepszy czytelnik lata 2021”  GBP w Siedlcu

    §1

    Organizatorem konkursu na Najlepszego czytelnika lata 2021 r. jest Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu, Siedlec 16A, tel. (24) 722 37 99.

     

    §2

    Konkurs trwa od 1 lipca do 31 sierpnia 2021 r.

    §3

    Konkurs jest organizowany dla dzieci i młodzieży w wieku 3–18 lat.

    §4

    Laureatami zostaną 3 osoby, które w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2021 r. wypożyczą
    i przeczytają największą ilość książek przy najczęstszych odwiedzinach w bibliotece. Na te osoby czekają nagrody – za zajęcie 1 miejsca przewidziana została nagroda w postaci bonu prezentowego do empiku o wartości 100 zł oraz książki. Nagrodzeni zostaną również laureaci drugiego oraz trzeciego miejsca.

    §5

    Osoba uczestnicząca w konkursie musi posiadać swoją własną kartę czytelnika lub założyć ją podczas trwania konkursu.

    Wypożyczenia zrealizowane na czytelnicze konto rodziców lub innych członków rodziny nie będą uwzględniane w konkursie.

    §6

    Celem konkursu jest zachęcenie do korzystania z usług Biblioteki, rozwijanie czytelnictwa wśród młodych czytelników, upowszechnianie czytania jako wartościowej formy spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży.

    §7

    Wyniki konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu 2021 r. na stronie Biblioteki – bibliotekawsiedlcu.edupage.org oraz profilu Facebook GBP w Siedlcu.

    §8

    Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

  • Najlepszy czytelnik roku szkolnego 2020/2021

    W dniach 21–23 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siedlcu odbyło się uroczyste wręczanie nagród dla najlepszych czytelników ze Szkoły Podstawowej w Siedlcu. 

    Łącznie nagrodzonych zostało 41 czytelników.

    Każdy nagrodzony czytelnik otrzymał książkę oraz imienny dyplom. Młodsi czytelnicy otrzymali dodatkowo zakładki do książek. Nie zabrakło również zdjęć na ściance czytelnika. 

    W  minionym roku szkolnym po raz pierwszy nagrodzono również najlepszego czytelnika szkoły – osobę, która przeczytała najwięcej książek. Poziom czytelnictwa okazał się tak wyrównany, że przyznano nagrody dla 3 najlepszych czytelników, którzy dodatkowo otrzymali bony prezentowe do empiku. Wszystkim czytelnikom serdecznie gratuluję, życzę udanych i zaczytanych wakacji i zachęcam do odwiedzania biblioteki. 

     

    3 najlepszych czytelników w roku szkolnym 2020/2021:

     

    I. Zofia Jerzmanowska – 67 przeczytanych książek

    II. Wojciech Popławski  – 63 przeczytane książki

    III. Julian Marciniak  – 62 przeczytane książki 

     

     

    Dyrektor Biblioteki – Aneta Kunowska

  • Spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher – relacja

    9 czerwca 2021 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu miała niebywałą przyjemność gościć w swoich progach Magdalenę Majcher – jedną z najpopularniejszych pisarek młodego pokolenia, specjalizującą się w powieściach obyczajowych z szeroko zakrojonym tłem psychologicznym oraz historycznym. W swoim dorobku literackim ma kilkanaście napisanych książek oraz antologii, których jest współautorką. 

    Zadebiutowała w 2016 roku, w tym roku zaś obchodziła piękny jubileusz – 5-lecie pracy artystycznej. Urodziła się i wychowała w Czeladzi, obecnie żyje i tworzy w Katowicach. Jest pełnoetatową pisarką, swoje życie zawodowe podporządkowała książkom. Nie wyobraża sobie życia bez pisania i podróżowania. Jest zakochana we wszystkim, co hiszpańskie. Jej motto życiowe brzmi: „Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia”.

    Autorka nie boi się podejmowania niewygodnych tematów i kreślenia bohaterów z trudną przeszłością. Co więcej, wychodzi jej to fantastycznie. Jej bohaterowie nigdy nie są czarno-biali, w każdym, nawet na pozór krystalicznym bohaterze, kryje się jakaś „skaza”, która sprawia, że dana postać jest ciekawa i trudno ją jednoznacznie ocenić, sklasyfikować. Jest pisarką z misją – jej misją jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy, które są wokół nas.

    Magdalena Majcher mówiła o swoim pisarskim debiucie, początkach kariery pisarskiej i pracy pisarza od kulis. Podczas spotkania opowiadała o swojej twórczości, pasjach, o tym jak łączy pisarstwo z życiem osobistym, a także o bliższych i dalszych planach pisarskich. Podzieliła się również z uczestnikami spotkania ciekawymi anegdotkami i wprowadziła ich w arkana procesu wydawniczego Jej książek.   

    Nie ulega wątpliwości, że spotkanie autorskie było wspaniałą ucztą dla miłośników dobrej literatury oraz fanów twórczości Magdaleny Majcher. Po spotkaniu osoby zainteresowane mogły kupić książki z autografem pisarki, porozmawiać z Nią bezpośrednio oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

    Gorąco zachęcamy do lektury książek Magdaleny Majcher, tym bardziej, że wszystkie tytuły są dostępne w zbiorach naszej biblioteki!

    Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlcu składa serdeczne podziękowania Magdalenie Majcher oraz wszystkim uczestnikom spotkania za dołożenie starań, aby z uwagi na obowiązujący nadal stan epidemii odbyło się ono przy zachowaniu wszelkich zasad reżimu sanitarnego. 

    Spotkanie autorskie powstało we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Orła Białego w Siedlcu, której również należą się ogromne podziękowania. 

  • Sieć na kulturę – cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży

    W kwietniu o maju 2021 r. w Bibliotece zostały przeprowadzone warsztaty „Kompetencje medialne” w ramach projektu „Sieć na kulturę” realizowanym przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju, finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

    Zajęcia odbywały się za pomocą aplikacji Teams, kilka razy w tygodniu. Uczestnicy szkolenia w wieku 10-15 lat w grupie 9-cio osobowej doskonalili swoje kompetencje medialne z zakresu: bezpieczeństwa w sieci, prawa autorskiego i medialnego, znajomości zasad etyki obowiązującej w Internecie, dowiedzieli się jak ważna w szkole i pracy jest ergonomia. Poznali także dostępność zasobów cyfrowych online i sposoby na wysyłanie dużych plików.

    Uczestnikom bardzo serdecznie dziękuję za czynny udział i życzę samych sukcesów w szkole i w życiu.

    Zajęcia prowadziła Aneta Kunowska wraz z trenerem wspomagającym Martą Klimanek z FWZR.

Aktualności

Kontakt

  • Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu
    Siedlec 16A
    99-100 Łęczyca
  • 24 722 37 99

Galeria zdjęć