Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu ma zaszczyt i przyjemność zaprosić swoich dorosłych czytelników na spotkanie autorskie z jedną z najpopularniejszych polskich pisarek współczesnych – Magdaleną Majcher.
Spotkanie odbędzie się 9 czerwca o godz. 15:00 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu. Z uwagi na wciąż trwającą epidemię, spotkanie odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym.
Porozmawiamy o pracy pisarza oraz twórczości autorki. Po spotkaniu będzie możliwość krótkiej indywidualnej rozmowy z autorką oraz zdobycie autografu.
Liczba miejsc jest również ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy na spotkanie odbywają się telefonicznie tel. (24) 722 37 99 oraz mailowo gbpsiedlec@o2.pl. Osoby zapisane zapraszam do biblioteki po odbiór bezpłatnych wejściówek na spotkanie autorskie.
Udział w spotkaniu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu spotkania autorskiego, dostępnego w Bibliotece.
Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.
Magdalena Majcher – (ur. 13.09.1990) – autorka poczytnych powieści obyczajowych z rozbudowanym tłem społecznym. Zaczęła pisać po urodzeniu drugiego dziecka, udowadniając sobie i innym, że macierzyństwo nie przeszkadza w samorealizacji i spełnianiu marzeń. Zadebiutowała w 2016 roku. Dotychczas wydała kilkanaście powieści i antologii, których jest współautorką. Absolwentka filologii angielskiej tłumaczeniowej z językiem hiszpańskim. Urodziła się i wychowała w Czeladzi, obecnie żyje i tworzy w Katowicach. Jest pełnoetatową pisarką, swoje życie zawodowe podporządkowała książkom. Uważa, że najważniejszym pytaniem, na które musi odpowiedzieć swoim czytelnikom, jest nie "co się stało?", ale "dlaczego tak się stało?". Uwielbia wplatać w fabułę wątki historyczne i psychologiczne. Lubi nieoczywiste rozwiązania. Nie wyobraża sobie życia bez pisania i podróżowania. Jest zakochana we wszystkim, co hiszpańskie: języku, kulturze, zabytkach, krajobrazach, pogodzie, literaturze, serialach i piłkarskiej reprezentacji. Prywatnie spełniona żona i mama dwóch chłopców.
(Opis pochodzi z portalu Lubimycztac.pl)
Regulamin uczestnictwa wydarzeniach i imprezach organizowanych i/lub współorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publicznąw Siedlcu w okresie epidemii Covid-19
W związku z koniecznością zabezpieczenia uczestników wydarzeń przed możliwością zakażenia się wirusem SARS-Cov-2 oraz wprowadzonymi procedurami bezpieczeństwa związanymi z reżimem sanitarnym, Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu (Organizator) wprowadza niniejszy Regulamin, który obowiązuje do odwołania podczas wszystkich wydarzeń/imprez przez nią organizowanych i/lub współorganizowanych. Regulamin sporządzono zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych w trakcie epidemii wirusa SARS-Cov-2 w Polsce, opracowanymi przez Ministerstwo Rozwoju, GIS oraz rekomendacjami BN.
1. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza akceptację Regulaminu wydarzeń/imprez i obowiązek jego przestrzegania. Treść regulaminu dostępna jest w bibliotece oraz na facebookowym profilu Biblioteki. Uczestnik jest zobowiązany do zapoznania się z Regulaminem przed przystąpieniem do wydarzenia.
2. Przez wydarzenie/imprezę rozumie się konkursy, warsztaty, spotkania autorskie oraz wszelkie przedsięwzięcia organizowane i/lub współorganizowane przez Organizatora.
3. Informacje o wydarzeniach oraz zasady uczestnictwa będą podawane odpowiednio wcześniej we wszystkich dostępnych formach.
4. Liczba uczestników na każde wydarzenie jest ograniczona, zapisy w formie telefonicznej lub bezpośrednio w Bibliotece.
6. Uczestnictwo w wydarzeniach/imprezach jest możliwe pod warunkiem:
– zgłoszenia swojego udziału w sposób zamieszczony w informacji;
– złożenia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia (nie dotyczy wydarzeń plenerowych).
Nie może w nich uczestniczyć osoba, która według swojej wiedzy:
ma objawy przeziębienia lub grypy
jest osobą zakażoną lub podejrzewa u siebie zakażenie;
przebywa na kwarantannie;
znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.
– przekazania danych osobowych uczestnika (imię, nazwisko, nr telefonu) pod kątem ewentualnej konieczności ich udostępnienia służbom sanitarnym. Dane osobowe będą przechowywane przez Organizatora przez okres jednego miesiąca od wydarzenia. Po tym czasie zostaną zniszczone.
7. Wzór oświadczenia dostępny będzie w dniu wydarzenia. Przed rozpoczęciem wydarzenia należy oświadczenie wypełnić, podpisać i oddać Organizatorowi.
8. Organizator zastrzega sobie możliwość odmówienia wstępu na teren wydarzenia osobom, u których widoczne są symptomy wskazujące na możliwość zakażenia (kaszel, trudności w oddychaniu, złe samopoczucie, podwyższona temperatura).
9. Uczestnik wydarzenia ma obowiązek:
– dezynfekcji rąk przed wejściem i wyjściem po zakończeniu wydarzenia, płyn dostępny jest na terenie wydarzenia;
– samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej (maseczka lub przyłbica) i ich stosowania przez cały czas przebywania na terenie wydarzenia poprzez poprawne zakrycie usti nosa. Brak stosowania się do tych reżimów spowoduje, że uczestnik zostanie poproszonyo zastosowanie się do powyższych obowiązków, a w przypadku dalszego uchylania zostanie wyproszony z wydarzenia;
– zachowania bezpiecznego dystansu 1,5 m.
10. Procedury będą zamieszczane na fb Biblioteki oraz wywieszone w widocznym miejscu podczas każdego wydarzenia.
11. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia w każdym czasie.
12. Zasady uczestnictwa w wydarzeniu lub przebywania na terenie miejsca wydarzenia będą na bieżąco aktualizowane.
13. W trakcie trwania wydarzenia Uczestnicy zobowiązani są do zajmowania wyłącznie wyznaczonych miejsc oraz poruszania się zgodnie z zasadami określonymi przez Organizatoraw celu zachowania bezpieczeństwa epidemicznego.
GBP w Siedlcu w marcu ogłosiła konkurs na najładniejszą zakładkę do książki, adresowany do uczniów klas 0–3 z regionu łęczyckiego. Wpłynęło 5 prac, które okazały sie bardzo starannie wykonane, kreatywne i pomysłowe. Widać, że dzieci włożyły w prace całe serca. Bardzo dziękuję za wzięcie udziału w konkursie.
WYNIKI KONKURSU:
I miejsce – Mateusz Orlik, kl. III
II miejsce – Wojtek Popławki, kl. I
III miejsce – Lena Gładysz, kl. II
Wyróżnienie otrzymali: Kuba Lewndowski oraz Wojtek Lewandowski z oddziału przedszkolnego.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
1. Prowadzone będą wyłącznie zwroty i wypożyczenia materiałów bibliotecznych na zewnątrz – MUREK PRZY BIBLIOTECE.
Obowiązuje zakaz organizacji wydarzeń z udziałem publiczności – z wyłączeniem działań prowadzonych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość (online).
2. Udostępnianie zbiorów odbywać się będzie:
– poniedziałek, wtorek, piątek w godz. 9:00 – 14:00,
– środa, czwartek w godz. 9:00 – 15.00.
3. W Bibliotece obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.
4. Użytkowników Biblioteki obowiązuje dezynfekcja dłoni. Przy wejściu dostępny jest pojemnik z płynem dezynfekującym.
5. W Bibliotece, w wyznaczonym miejscu i w jednym momencie będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik/użytkownik (wyjątek stanowi dziecko/osoba niepełnosprawna + opiekun).
6. Czytelnik wybrane publikacje zamawia telefonicznie dzwoniąc pod nr: (24) 722-37-99 lub mailowo pisząc na adres: gbpsiedlec@o2.pl
7. Bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia się z nim na termin odbioru i na konkretną godzinę.
8. Bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie czytelnika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami.
9. Wyłącznie o umówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi, tzn. zostawia ją w wyznaczonym miejscu przed wejściem, którą czytelnik odbiera i zostawia ewentualne zwroty.
10. Zwracane książki podlegają 3-dniowej kwarantannie, a cała procedura udostępniania zbiorów oraz zwrotu książek odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym.
W przypadku drastycznego pogorszenia sytuacji epidemiologicznej mogą zostać wprowadzone kolejne obostrzenia.
Bardzo prosimy o stosowanie się do obowiązujących zasad.
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlcu
Aneta Kunowska
Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu serdecznie zaprasza wszystkich czytelników do udziału w konkursie plastycznym na najładniejszą zakładkę do książki.
Regulamin konkursu
I. Organizator, miejsce i czas trwania konkursu
1)Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu, Siedlec 16A, 99-100 Łęczyca, tel. (24) 722-37-99.
2) Konkurs trwa od 15.03.2021 r. do 31.03.2021 r.
3) Konkurs jest kierowany do dzieci w wieku 3–10 lat.
II Cele konkursu
1) Rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej.
2) Rozwijanie wrażliwości estetycznej.
3) Umożliwienie uczestnikom zaprezentowania swojego talentu.
III. Warunki uczestnictwa w konkursie
1) Konkurs jest adresowany do wszystkich aktywnych czytelników GBP w Siedlcu
z terenu Gminy Łęczyca.
2) Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez rodzica/rodziców lub opiekuna/opiekunów prawnych niepełnoletniego uczestnika konkursu regulaminu w całości oraz zobowiązaniem się do przestrzegania określonych w nim zasad. III.
III. Zasady konkursu
1) Uczestnik samodzielnie wykonuje jedną zakładkę do książki.
2) Zakładka nie może powtarzać (naśladować) wcześniej publikowanych czy powszechnie znanych prac na w/w temat, powinna być niepowtarzalna i oryginalna oraz przedstawiać odczuwany temat we własnej interpretacji plastycznej.
2) Format pracy: taki jak tradycyjna zakładka, technika dowolna (np.: rysunek, malarstwo, grafika, kolaż itp.)
3) Pracę należy dostarczyć do Biblioteki osobiście lub poprzez rodzica/opiekuna prawnego (w przypadku niepełnoletnich uczestników konkursu) w terminie
do 31.03. 2021 r. Praca musi zostać podpisana przez autora (tył pracy). Wraz z pracą należy dostarczyć wypełnioną kartę zgłoszeniową oraz oświadczenie. Karta zgłoszenia + oświadczenie należy pobrać od Dyrektora Biblioteki.
4) Prace bez wypełnionej karty zgłoszenia i oświadczenia nie zostaną przyjęte do konkursu.
5) Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac niespełniających wymogów określonych niniejszym regulaminem.
6) Prace konkursowe przechodzą na własność organizatora.
7) W konkursie mogą brać udział jedynie te prace, które nie zostały nigdzie opublikowane, ani nie brały udziału w żadnym konkursie.
8) Decyzję o przyjęciu na konkurs dostarczonego materiału konkursowego podejmuje Organizator konkursu.
IV. Wyłonienie laureatów konkursu, nagrody
1) Organizator biorąc pod uwagę: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania, pomysłowość, estetykę wykonania oraz oryginalność zastosowanych technik plastycznych przyzna nagrody za I, II, III miejsce.
2) Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Biblioteki www.bibliotekawsiedlcu.edupage.org do dnia 07.04.2021 r.
3) Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, które zostaną przekazane po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym ustaleniu terminu i formie odbioru.
4) Organizator zastrzega sobie prawo do umieszczenia na stronie Biblioteki zdjęć zwycięskich prac.
5) Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w Regulaminie.
V. Wykorzystanie prac
1) Autor przenosi na Organizatora konkursu autorskie prawa majątkowe przekazanej pracy konkursowej na polach eksploatacji w zakresie:
a) udostępniania pracy online na stronie internetowej Biblioteki w celu popularyzacji, b) upublicznienia we wszelkich materiałach promocyjnych.
2) Przekazanie pracy przez uczestnika oznacza, iż jest jego autorem oraz że przysługuje mu pełnia autorskich praw osobistych i majątkowych do tej pracy, a także, że prawa te nie są obciążone prawami osób trzecich. Dostarczając pracę, uczestnik zobowiązuje się wobec Organizatora konkursu do naprawienia szkody, jaką może ponieść Organizator konkursu w związku z roszczeniami osób trzecich dotyczącymi praw autorskich do pracy lub innych dóbr osobistych osób trzecich.
VI. Ochrona danych osobowych
1) Administratorem danych w stosunku do danych osobowych uczestników konkursu na najładniejsza zakładkę do książki oraz rodzica/rodziców lub opiekuna/opiekunów prawnych udzielających zgody i podpisujących kartę zgłoszenia i oświadczenie dotyczące konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu, Siedlec 16A,
99-100 Łęczyca , tel. 24 722-37-99, gbpsiedlec@o2.pl
2) Konkurs jest ogłaszany publicznie, dlatego wyniki również zostaną opublikowane, tj. opublikowany zostanie protokół zawierający dane identyfikacyjne laureatów oraz osób wyróżnionych.
3) Dane osobowe autora w zakresie imienia i nazwiska oraz nazwy przedszkola/szkoły, uzyskane w ramach trwania konkursu, będą publikowane
w protokole oraz wszelkich informacjach o laureatach konkursu.
4) Rodzic/rodzice, opiekun/opiekunowie prawni niepełnoletnich uczestników konkursu mają prawo wglądu do treści danych swoich dzieci.
5) Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, ale niezbędny do wzięcia udziału w konkursie.
6) Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest zgoda osoby, której dane dotyczą oraz art. 6 ust. 1 lit. c) rozporządzenia UE 2016/679 (RODO) w przypadku realizacji praw autorskich.
a) Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest ustawa o działalności kulturalnej, Kodeks Cywilny, ustawa o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, a w zakresie praw autorskich, w tym prawa do wizerunku, ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
b)Przetwarzanie danych osobowych jest konieczne i nie wymaga odrębnej zgody. Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości przystąpienia do konkursu.
c)Dane osobowe w ramach dokumentacji statutowej instytucji kultury będą przechowywane przez okres wskazany ustawą. Masz prawo dostępu do danych, uzyskania ich kopii, sprostowania danych, jeśli są nieprawidłowe.
d) Dane osobowe mogą być udostępniane przez administratora tylko instytucjom upoważnionym do kontroli na podstawie odpowiednich przepisów, jednak fotorelacja zostanie opublikowana na profilu facebook organizatora oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Łęczyca. Dane mogą być też powierzone do firm świadczących usługi prawne, doradcze, informatyczne oraz usługi archiwizowania i niszczenia dokumentów. Jeżeli nie jest to sprzeczne z innymi przepisami, możesz żądać usunięcia danych osobowych lub ograniczenia ich przetwarzania. W sprawach dotyczących danych osobowych możesz kontaktować się z inspektorem danych osobowych pod adresem e-mail: biblioteka@d-edu.pl. Przysługuje Ci też prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
VII. Postanowienia końcowe
1) Regulamin niniejszego konkursu dostępny jest w Gminnej Bibliotece Publicznej
w Siedlcu oraz na stronie internetowej Organizatora konkursu ( www.bibliotekawsiedlcu.edupage.org ).
2) Przekazując pracę rodzic/rodzice lub opiekun/opiekunowie prawni niepełnoletnich uczestników konkursu potwierdzają, że akceptują wszystkie postanowienia zawarte
w niniejszym regulaminie.
3) Organizator konkursu zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie.
4) W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają odpowiednie przepisy prawa.
5) Pytania w sprawie konkursu można kierować do Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlcu.
UWAGA
W związku z licznymi obostrzeniami, które zostały wprowadzone w całej Polsce od 20 marca, przedłużono czas trwania konkursu na zakładkę do książki. Prace konkursowe wraz ze zgodami można oddawać do dnia 13 kwietnia 2021 roku.
GBP w Siedlcu szuka grupy 7 dzieci w wieku 10-14 lat chętnych do udziału w cyklu szkoleń z kompetencji medialnych. Szkolenia będą się odbywały online z dyrektor Biblioteki oraz z trenerem z fundacji.
Czas szkolenia: 31 godzin
Szkolenia dla dzieci są całkowicie bezpłatne, po ukończeniu szkolenia każde dziecko otrzyma imienny certyfikat potwierdzający jego udział w szkoleniu. W trakcie szkolenia nie można się z niego wycofać.
Po ukończeniu projektu do biblioteki trafi 6 tabletów, z których będą mogły korzystać dzieci i dorośli.
Więcej informacji i zapisy w bibliotece.
Kontakt telefoniczny (24) 722 37 99
lub mailowy gbpsiedlec@o2.pl
Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu dołączyła do akcji organizowanej przez wydawnictwo Akapit Press W dniach 1–31 marca 2021 roku odbywa się głośne czytanie „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. W tym roku, ze względu na pandemię, akcja jest realizowana online. Wziąć w niej udział mogą wszyscy aktywni czytelnicy biblioteki.
Co trzeba zrobić żeby dołączyć do akcji?
1. Wypożyczyć z GBP w Siedlcu dowolną część z cyklu „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz.
2. Nagrać, jak czytacie jeden dowolny rozdział wybranej przez Was książki.
3. Zrobić zdjęcie pokazujące, jak czytacie.
3. Przesłać nagranie, zdjęcie oraz wypełnioną zgodę na przetwarzanie wizerunku (dostępna w bibliotece) na adres mailowy gbpsiedlec@o2.pl.
4. Każdy uczestnik akcji otrzyma imienny dyplom uczestnictwa oraz niespodziankę..
Więcej szczegółów w bibliotece.
Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu w lutym 2021 roku ogłosiła konklurs plastyczny na najbardziej kreatywną walentynkę z cytatem o miłości. Wpłynęło 8 prac. Wybór był bardzo trudny. Ze względu na ich bardzo wysoki poziom artystyczny podjęto decyzję o przyznaniu nagród niespodzianek za zajęcie 1, 2 oraz 3 miejsca.
WYNIKI KONKURSU:
1. miejsce – Paulina Pawłowska, kl. VI
2. miejsce (ex aequo) – Karolina Rutkowska kl. III oraz Ariel Zajączkowski kl. III
3. miejsce (ex aequo) – Mateusz Orlik kl. III oraz Maja Stawicka kl. VI
WYRÓŻNIENIE otrzymali: Katarzyna Karlikowska, Wojciech Popławski, Emilia Czekalska.
W celu odebrania nagrody proszę o bezpośredni kontakt telefoniczny. Umówimy indywidualnie datę odbioru nagrody. W przypadku osób, które zajęły miejsca na podium po odbiór nagrody zapraszam uczestnika wraz z jednym z rodziców lub opiekunów prawnych, którzy pokwitują odbiór nagrody.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję! :)
Prace można obejrzeć w Bibliotece.
We wrześniu 2020 roku ruszyła nowa edycja akcji "Mała książka - wielki człowiek", której pomysłodawcą i organizatorem jest Instytut Książki.
W kolejnej edycji projektu bierze udział również Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu.
Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
Na nowych i już zapisanych czytelników czekają książkowe wyprawki na dobry czytelniczy start!
Znajdziecie w nich:
- specjalną książeczkę, dopasowaną do wieku dzieci pt. Pierwsze czytanki dla…
- Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek
- broszurę informacyjną dla rodziców.
Po każdej wizycie w bibliotece podczas której dziecko wypożyczy co najmniej jedną książkę z dziecięcego księgozbioru, na Karcie Małego Czytelnika pojawi się kolejna naklejka. Po uzbieraniu 10 naklejek, dziecko otrzyma m.in. Dyplom Małego Czytelnika.
Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców z terenu Gminy Łęczyca, czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlcu do przyłączenia się do akcji.
Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu organizuje dla I Gminny Konkurs Biblioteczny dla wszystkich aktywnych czytelników konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę walentynkową z cytatem o miłości pochodzącym z książki.
Kochani czytelnicy, każdy z Was, kto przyjdzie do biblioteki i wypożyczy książkę w terminie od 3 do 26 lutego otrzyma... walentynkę od książek i od biblioteki :)
Książki cieszą się, gdy je wypożyczacie, czytacie i szanujecie. W tym roku okażą Wam to tym oto specjalnym serduszkiem dla Miłośnika Książek.
Dodatkowo przez cały luty wypożyczamy i czytamy książki o miłości: i nowości, i klasyki. Na czytelników czeka również walentykowa wystawa książek o miłości.
#zakochajsiewliteraturze
W związku z obowiązującymi obostrzeniami – Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej od dnia 30 listopada 2020 roku do odwołania Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu będzie udostępniać zbiory biblioteczne na następujących zasadach:
1. Prowadzone będą wyłącznie zwroty i wypożyczenia materiałów bibliotecznych w ścisłym rygorze sanitarnym – na terenie biblioteki w tym samym czasie mogą przebywać jednocześnie 2 osoby (za wyjątkiem dyrektora biblioteki). Osoby te muszą mieć maseczkę lub przyłbicę i przed wejściem do biblioteki zdezynfekować dłonie.
2. Obowiązuje zakaz organizacji wydarzeń z udziałem publiczności – z wyłączeniem działań prowadzonych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość (online).
3. Udostępnianie zbiorów odbywać się będzie w godzinach: 9:00 – 14:30.
4. W dalszym ciągu funkcjonuje książka na telefon. Dzięki wcześniejszemu zamówieniu wybranych pozycji, wypożyczenie przebiegnie szybko i sprawnie, zmniejszając przy tym czas przebywania w bibliotece, a tym samym ryzyko zakażenia. Czytelnik wybrane publikacje zamawia telefonicznie dzwoniąc pod nr: (24) 722 37 99
lub mailowo pisząc na adres: gbpsiedlec@o2.pl.
5. Zwracane książki podlegają 3-dniowej kwarantannie, a cała procedura udostępniania zbiorów oraz zwrotu książek odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym.
Prosimy o stosowanie się do obowiązujących zasad.
Biblioteka nie zostawia czytelnika!
Mimo zamknięcia bibliotek dla czytelników biblioteka będzie wypożyczała książki na następujących zasadach:
Od dnia 09 do 29 listopada 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Siedlcu będzie ZAMKNIĘTA DLA CZYTELNIKÓW
Zwroty zbiorów bibliotecznych podczas zamknięcia Biblioteki nie będą przyjmowane.
Wypożyczenia zbiorów bibliotecznych podczas zamknięcia Biblioteki nie będą wydawane.
W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod nr tel. 24 722 37 99 lub e-mail: gbpsiedlec@o2.pl.
O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.
5 listopada, w Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w GBP odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu w pt.” Postać z Bajki” najlepsze bajkowe przebranie. Na jeden dzień szkolne korytarze zamieniły się w bajkowe królestwo. Uczniowie przebrali się za swoje ulubione postaci z bajek. Wszystkie stroje zostały przygotowane z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Składam ogromne podziękowania Uczniom za chęć wzięcia udziału w konkursie oraz ich Rodzicom, którzy dołożyli wszelkich starań, by ich pociechy wyglądały jak z bajki.
W dniach 21 października – 5 listopada w GBP w Siedlcu można było zgłaszać swoje prace do udziału w konkursie plastycznym pt.” Jak dwie krople wody”. Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej. Polegał na przygotowaniu dowolną techniką (farby, wyklejanka etc.) jak najlepiej i najciekawiej odwzorowanej okładki książki wypożyczonej z GBP w Siedlcu. Oceniana była kreatywność, stopień trudności pracy oraz technika i pomysłowość Uczestnika konkursu.
Miło mi poinformować, że wszystkie konkursowe prace odznaczały sie wysokim poziomem wykonania i zaangażowania w projekt.
WYNIKI KONKURSU
I. miejsce (ex aequo) zajęli: Wiktoria Rosolak (praca "Disney. Nie ma jak kąpiel") oraz Krzysztof Tomczak (praca " Staś Pętelka. Nowy piesek")
II. miejsce zajęła Maria Pacholczyk (praca "Zostań, a potem walcz")
III. miejsce zajęły (ex aequo): Maja Stawicka (praca "Przytul mnie") oraz Katarzyna Karlikowska (praca "Miki i Minnie. Biblioteka bajek")
WYRÓŻNIENIE otrzymali: Paulina Pawłowska (praca "Czy to psota mego kota?"), Piotr Walczykowski (praca "O wilku, który poleciał w kosmos"), Igor Górniak (praca "Hania Humorek idzie na studia"), Emilia Czekalska (praca "Baba Blaga"), Kacper Pawlak (praca "Mały Książę").
GRATULACJE!
Prace można zobaczyć w Bibliotece.
12 grudnia odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołba- autorem książki „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas I - III z terenu Gminy Łęczyca, około 90 dzieci.
Głównym tematem spotkania było znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia. Maksyma „Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy” - to główne przesłanie autora. Dzieci zrozumiały, że czytanie książek jest bardzo ważne, ponieważ jest to sposób zdobywania wiedzy. Podczas spotkania dzieci chętnie odpowiadały autorowi na pytania i rozwiązywały zagadki.
Autor znany jest z propagowania zdrowego trybu życia. Dzieci dowiedziały się o tym jak ważny jest dla nich odpowiednio długi i zdrowy sen oraz o tym jak wielkie znaczenie ma to co na co dzień spożywamy.
Wśród uczniów, biorących udział w spotkaniu byli uczniowie ze SP z Błonia; z Topoli Królewskiej i ze SP w Siedlcu.
Gminna Biblioteka Publiczna dziękuje nauczycielom i dzieciom za przybycie na spotkanie.
22 listopada dzieciaczki z przedszkola poznały przygody Misia Koralika pt „Okulary” napisanej przez Grażynę Nowak–Balcer. Pewnego dnia dziadek Misia zgubił swoje magiczne okulary. Miś odnajduje je w kieszeni kamizelki dziadka. Teraz dziadek może przeczytać małemu misiowi bajkę o sowie, która również nosi magiczne różowe okulary, przez które widzi tylko dobre rzeczy. Miś stwierdza, że on również chciałby nosić okulary. Dziadek tłumaczy mu kto musi nosić okulary. Tata misia ma aż dwie pary okularów. Nie ma ich natomiast mama, dlatego Koralik postanawia zrobić dla niej magiczne różowe okulary. Kiedy się przez nie patrzy śmieje się każda buzia. Ich magia działa!
A przedszkolaczki po lekturze książeczki oglądały przez magiczne okulary zdjęcia zwierząt w technologii 3D.
Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania
naklejek.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Wyprawki Czytelnicze czekają na trzylatki w 3 tysiącach bibliotek publicznych w całej Polsce.
Od początku trwania akcji, udało się rozdać w naszej bibliotece 17 wyprawek.
Biblioteka pozyskała 12 nowych użytkowników. Mamy nadzieję, że ich liczba będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami biblioteki!"
16 października 2018 r. na zaproszenie biblioteki Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa przedstawił młodzieży z kl. IV – VIII spektakl o współczesnym patriotyzmie i tolerancji pt. „Zadanie z patriotyzmu”. Dziewczyna wraca ze szkoły. Jest zła, bo zaplanowała sobie czas wolny, a ma do odrobienia trudne zadanie, w którym musi przedstawić swoją wizję patrioty w XXI wieku. Z pomocą przychodzą jej koledzy; kibic „Szalik”, Krawat członek organizacji definiujący się jako prawdziwy Polak i „Antena” spędzający czas przed telewizorem lub w internecie. Każdy z nich ma swoją postawę patriotyczną. Właściwy kierunek myślom dziewczyny nadały sugestie ujęte w punktach na kartce pozostawionej przez Tatę. Dziewczyna sama dochodzi do właściwych wniosków, odkrywając postawę prawdziwego patrioty.
16 października maluszki z przedszkola podczas spotkania w bibliotece wysłuchały bajki Elizy Piotrowskiej pt. „Nie chcę sprzątać”. Tupcio Chrupcio bohater książeczki jest dużą myszką, lubi chodzić do przedszkola i spotykać się z kolegami. Jednak zapomina, że po skończonej zabawie trzeba posprzątać. W pozostawionym bałaganie trudno znaleźć ulubioną zabawkę – do takiego wniosku doszły przedszkolaczki w rozmowie po wysłuchaniu bajeczki. Następnie był czas na wspaniałą zabawę-tak jak Tupcio Chrupcio dzieci malowały swoje obrazki i posprzątały po sobie.